تا همین چند سال پیش تابستون برای من یه بازه ی زمانی عذاب آوری بوده به خاطر گرمای اذیت کنندش و یه عالمه وقت خالی که نمیدونستم چجوری پرش کنم . قبل دبیرستان که هنوز وارد جریان کنکور نشده بودم تابستون با یه عالمه حوصله ی سر رفته و وقتی که پای تلوزیون حروم میشد، میگذشت؛ بعد از اینکه وارد دبیرستان شدم این همه وقت تلف شده و حس بی مصرف بودن باعث شد از جلوی تلویزیون ت بخورم و به این فکر کنم که چیکار کنم که کمی از این حس بی مصرف بودن کمتر شه پس رفتم که ویولون یاد بگیرم ولی خیلی دیر بود امتحان نهایی و کنکور مجالی برای این کارا نمی داد، بعد از کنکور وضع کمی بهتر شد تونستم گواهینامه بگیرم کمی رو زبانم کار کنم و یه عالمه فیلم و سریال خوب ببینم یه عالمه ی دیگه کتاب بخونم. 

ولی بعد از دو سال هنوز اوضاع باب میل من نیست هنوز یه صدایی توی کله ام میگه وقتت داره تلف میشه هنوز اونجوری که باید حس مفید بودن نمی کنم واسه همین همش دنبال راهی ام که بتونم به بهترین نحو از وقتم استفاده کنم و آخر تابستون حسرت وقت تلف شده رو نخورم. اول یه لیست از همه ی کارهایی که تو تابستون میتونم انجام بدم نوشتم. اگه شما هم یه عالمه وقت اضافه مونده رو دست و بالتون و نمیدونین باهاش چیکار کنین میتونین از این لیست استفاده کنین و ایده بگیرین.

1- عادت های مفید تو خودم ایجاد کنم 

(صبح زود بیدار شدن، ورزش کردن و. . )

2- شروع به یاد گرفتن یه مهارت بکنم

( یه نرم افزار که برای شغلم به درد میخوره،زبان برنامه نویسی و. .)

3- کارای هنری بکنم

(نقاشی کشیدن، عکس گرفتن و. .)

4- یه زبان جدید یادبگیرم

5- نوشیدنی های خنک و کیک های و خوردنی های جدید درست کنم

6- با خانواده یا دوستام برم پیک نیک

7- به ناخونام لاک بزنم

8- عصرها برم پیاده روی

9- کتاب بخونم

10- چنتا آهنگ جدید و خواننده ی جدید پیدا کنمو کاراشو دنبال کنم

11- اتاقم رو مرتب کنم یا دکورش رو عوض کنم

12- فیلم ببینم

13- بنویسم